گروه کشاورزی سودا سه پیاز
خانه / موسیر / خرید موسیر خشک شده در کشور

خرید موسیر خشک شده در کشور

موسیر یکی از گیاهانی است که معمولاً به شکل وحشی و طبیعی در مناطقی از ایران رشد می کند. همچنین کشاورزان در بعضی نقاط کشور اقدام به کشت موسیر و در مزارع خود می کنند. این محصول را بعد از کشت می توان به صورت خشک در آورد و به بازار خرید موسیر خشک عرضه کرد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد مراکز خرید موسیر خشک شده در کشور و نحوه کشت و برداشت این محصول هستید ادامه مطلب را دنبال کنید.

خرید موسیر خشک
خرید موسیر خشک

گیاه موسیر گیاهی شبیه و از خانواده سیر و پیاز است اما از نظر ظاهری و طعم با آن ها متفاوت می باشد. حتماً در سبد خوراکی روزانه خود به غذاهایی برخورد کرده اید که در آن ها از موسیر استفده شده است. موسیر برای تهیه مواد غذایی از جمله ترشی استفاده می شود.
همچنین می توان آن را در تهیه محصولات لبنی مختلف هم استفاده کرد. برای تولید این محصولات نیاز به خرید موسیر خشک به شکل عمده و استفاده در کارخانه ها یا کارگاه های تولیدی این دست از محصولات غذایی است.
بنابراین موسیر به عنوان یک طعم دهنده اولیه در غذاهای روزانه و مصرفی و به عنوان یک خرید عمده برای تولید کنندگان صنایع غذایی به شکل عمده مورد استفاده قرار می گیرد. در این ها خرید موسیر خشک به شکل عمده انجام شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر می خواهید به کشت موسیر اقدام کنید توجه داشته باشید که زمین مورد نظر شما برای کشت باید شنی باشد و زهکشی مناسبی داشته باشد. موسیر در خاک خنثی و قلیایی بهترین امکان رشد را خواهد داشت. همچنین گیاه موسیر امکان رشد را در محیطی که سایه باشد هم دارد.
رطوبت خاکی که موسیر در آن کاشته می شود نباید زیاد باشد و بهتر است محیط کشت موسیر خشک و آفتابی باشد و خاکی که در آن موسیر می کاریم سنگین نباشد. زمان کشت موسیر به طور معمول در مناطقی که آب و هوای سرد دارند در آخر زمستان یا اوایل بهار است. در مناطقی که آب و هوای گرم دارند موسیر را معمولاً در اوایل پاییز یا اوایل زمستان کشت می کنند.

خرید موسیر خشک
قیمت موسیر در سال 98

از مرحله خرید بذر تا مرحله کاشت و مراقبت تا برداشت محصول موسیر کشاورزان و تولید کنندگان هزینه ها و امکانات مختلفی را فراهم می کنند تا یک محصول درجه یک با قیمت مناسب تولید کرده و به فروش برسانند. بسته به این که شما خواهان چه محصولی با چه کیفیتی باشید و محل تحویل گرفتن محصول شما کجا باشد، همچنین نوع بسته بندی مورد نظر شما، همه و همه این موارد بر روی قیمت تمام شده موسیر تأثیر گذار است.
قیمت موسیر در سال 98 هم تابع وضعیت اقتصادی کشور است که در نتیجه بر روی قیمت تمام شده محصول تأثیر دارد. برای اطلاع از قیمت به روز موسیر و مراکز خرید و تمام اطلاعات مفید که در زمینه خرید و فعالیت در زمینه این محصول نیاز دارید می‌ توانید از مشاوره و نظرات کارشناسان و فعالان ما استفاده کنید. برای ارتباط با کارشناسان و فروشندگان به راه های ارتباطی که در سایت قرار شده است می توانید مراجعه کنید.
گیاه موسیر نام های دیگری از جمله سیر کوهی هم دارد ریشه گیاه موسیر شبیه یک پیاز بزرگ است که برخلاف سیر دارای قسمت های کوچک تر نیست و یک دست و یک پارچه می باشد. زمانی که موسیر هنوز برداشت نشده و در داخل زمین قرار دارد شما گیاهی را خواهید دید که از لحاظ ظاهری دارای برگ های باریک و بلند است و بر روی این برگ ها و ساقه گیا ه موسیر گل های بنفش که مایل به رنگ قرمز هستند وجود دارد.

خرید موسیر خشک
قیمت موسیر کوهی

انواع مختلفی از موسیر در دنیا کشت می شود که یا به طور طبیعی رشد می کند و یا کاشته می شود. نوع طبیعی موسیر یا همان موسیر کوهی در آب و هوای معتدل امکان رشد و تکثیر پیدا می کند.
قیمت موسیر کوهی با توجه به نوع رشدی که دارد و نوع خاصی است نسبت به قیمت خرید موسیر خشک یا تازه تولید شده در مزارع کشاورزی تفاوت دارد. همچنین این نوع موسیر دارای طعم و ظاهری مخصوص به خود نیز هست.
البته موسیر تنها به عنوان یک ماده خوراکی کشت نمی شود برخی از انواع موسیر با توجه به ظاهر زیبایی که گل های آن و همچنین ساقه ی آن می توانند داشته باشند در بعضی از نقاط دنیا به عنوان یک گیاه زینتی هم کاشته می شوند.
موسیر را در زمین کشاورزی به شکل ردیفی می کارند. فاصله بین هر خط کاشت نسبت به خط کاشت بعدی تا 30 سانتی متر در نظر گرفته می شود و فاصله هر گیاه موسیر از دیگری را هم معمولاً تا 15 سانتی متر قرار می دهند.
بعد از گذشت مدتی که عموماً یک یا دو هفته طول می کشد پیازچه موسیر شروع به رشد کرده و در این هنگام مقداری خاک در اطراف موسیر می ریزند که رشد بهتری داشته باشد.

خرید موسیر خشکخرید موسیر خشک شده

برای تهیه موسیر خشک شده ابتدا باید موسیرهای تازه را انتخاب کرد که صورت و ظاهر خوبی دارند و به هیچ عنوان دارای پوسیدگی یا تغییر رنگ نشده باشند. انتخاب موسیر تازه با کیفیت باعث تولید موسیر خشک مناسب می شود. پس توجه داشته باشید که مرحله انتخاب مرحله مهمی در این فرایند است.
بعد پوست موسیرها باید جدا شود و با اندازه دلخواه به یک اندازه و یک دست برش داده شود. ورقه ها نباید زیاد نازک یا زیاد ضخیم برش بخورد. سپس لازم است که تندی و تیزی موسیر کمی گرفته شود تا محصول نهایی مطبوع تر و خوش طعم تری داشته باشیم.
سپس موسیر را در دمای مناسب و محیط مناسب با روش هایی مثل پرتو دادن و گرما دادن خشک می کنند تا رطوبت آن از بین برود و آماده عرضه باشد. بعد از خشک شدن می توان موسیر را به شکل های مختلفی درآورد. موسیری که از طریق پرتو دادن خشک می شود کاملاً عاری از هر گونه آلودگی خواهد بود و خریداران عمده آن کارخانه جات تولید لبنیات هستند. مانند:

  • گرانول موسیر که حالت پودر شده دارد.
  • موسیر به شکل ورقه شده و خشک شده.
  • پرک موسیر.

برای خرید موسیر خشک شده باید به تولید کنندگانی مراجعه شود که تمامی فرایند خشک کردن و تبدیل آن به محصولات مورد نظر را با دقت انجام دهند و محصول آن ها با کیفیت باشد.

خرید موسیر خشک
موسیر خشک کیلویی

موسیر از زمان کاشت تا برداشت مراحل مشخصی را طی می کند و به مراقبت های خاصی نیاز دارد. این مراحل و مراقبت ها را به شکل زیر به طور کلی می توان تقسیم کرد:

  1. نوع خاک مناسب باید برای گیاه انتخاب شود.
  2. مصرف کود به موقع و به اندازه باشد. هر نوع کودی برای کشت این گیاه مناسب نیست.
  3. آماده کردن زمین که قرار است موسیر در آن کشت شود که قبل از کاشت باید زمین را آماده کرد.
  4. آبیاری که باید به شکل منظم و به اندازه صورت گیرد طوری که نه محصول بر اثر کمبود آب خشک شود و نه بر اثر استفاده بی رویه از آب محصول از بین برود.
  5. مبارزه با آفات که برای تولید محصول سالم و حداکثر میزانی که محصول می تواند تولید شود مهم است.

بعد از انجام تمام این مراقبت ها محصول با کیفیت و اندازه که فروش آن دارای صرفه اقتصادی است و بازار مناسبی پیدا خواهد کرد آماده خواهد بود. موسیر خشک را بیشتر در حجم بالا و به صورت موسیر خشک کیلویی عرضه می کنند تا خریداران آن را تهیه کرده و در محصولات خود از این ادویه منحصر به فرد استفاده کنند.

خرید موسیر خشک
قیمت موسیر در تهران

انواع مختلف موسیری که در کشور تولید می شود یا به شکل طبیعی رشد می کند برای خرید و فروش و عرضه به مشتریان به تهران به عنوان مرکز ایران برده می شود. قیمت موسیر در تهران متغیر است و بسته به شرایط و فصلی دارد که در آن قصد خرید و فروش دارید. برای اطلاع دقیق از قیمت موسیر در فصول مختلف می توانید از راه های ارتباطی این سایت استفاده کنید و با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.
آن قسمت از موسیر که به عنوان خوراکی بیشتر شناخته شده است قسمت پیاز موسیر است که در داخل خاک رشد می کند. بوی موسیر نسبت به سیر معمولی ملایم تر است و از این نظر برای مصرف افرادی که طعم ملایم را ترجیح می دهند مناسب تر است.
موسیر گیاهی است که فصل رویش مخصوص به خود را دارد و تنها در همان فصل به صورت تازه یافت می شود. بنابراین اگر نیاز است که آن را در فصول دیگر استفاده کنیم لازم است که موسیر تازه را خریداری کنیم و آن را تبدیل به محصول خشک کنیم و در فصول دیگر استفاده کنیم. معمولاً فصلی که موسیر در آن به شکل تازه موجود است فصل بهار است در فصول دیگر با خرید موسیر خشک می توانیم از این محصول استفاده کنیم.
اگر هدف از کاشت موسیر به دست آوردن پیاز خشک موسیر باشد باید زودتر اقدام به کاشت موسیر کرد تا رشد آن در حداکثر میزان ممکن انجام بگیرد و محصول بیشترین مقدار و بزرگ ترین اندازه را داشته باشد. بهتر است آن را در زمانی که روزهای بلندتری دارد بکاریم تا به طور کامل رشد کند و به بیشترین مقداری برسد که امکان رشد آن را دارد.

خرید موسیر خشک
پیاز موسیر مناسب کشت

پس از این که محصول هر سال موسیر برداشت شد کشاورزان مقداری از پیازچه موسیر را نگه می دارند که سال آینده از آن به عنوان بذر برای کاشت مجدد استفاده کنند. در این مرحله موسیرهایی که اندازه مناسبی دارند و کاملاً سالم هستند انتخاب شده و نگهداری می شوند.
پیاز موسیر مناسب کشت باید اندازه متوسط داشته باشد و کاملاً سالم باشد تا محصولی که از آن تولید می شود هم کاملاً سالم و با کیفیت باشد.
موسیر را از طریق بذر هم می توان تکثیر کرد. برای این روش ساقه موسیر روی خودش تولید بذر می کند که این بذر را می توان کاشت و موسیر را از طریق آن تکثیر کرد. معمولاً حدود 100 روز بعد از کاشت موسیر این گیاه آماده برداشت می شود که البته این زمان با توجه به شرایط کشت و محیط کشت می تواند تغییر کند.
به غیر از پیازهای موسیر از بزرگ سبز موسیر هم می توان به عنوان یک ماده غذایی برای تهیه سالاد استفاده کرد یا به شکل یک سبزی خوراکی آن را مصرف کرد. برای این منظور لازم است که برگ ها را زمانی که هنوز سبز هستند و نرم هستند چید و استفاده کرد.

خرید موسیر خشک
مرکز خرید موسیر در کشور

هر سال مرکز خرید موسیر در کشور آماده خرید محصول موسیر هستند و فروشندگان و خریداران در این مراکز به معامله مشغول می شوند. برای اطلاع کامل از وضعیت خرید و فروش و اطلاعاتی که در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق قسمت اطلاعات تماس سایت با کارشناسان ارتباط داشته باشید.
در زمان کاشت گیاه موسیر باید دقت داشت که لازم نیست پیازچه را کامل داخل خاک فرو ببریم و در خاک کامل پنهان کنیم. بلکه به طور معمول سه چهارم پیازچه هم داخل خاک باشد کافی است. بعد موسیرها را در فواصل مناسب از هم در خطوط منظم و با فاصله از هم می کارند.
آبیاری گیاه موسیر به صورت مرتب انجام می شود باید این موضوع را در نظر گرفت که موسیر گیاهی نیست که برای رشد نیاز به آب زیاد داشته باشد از این نظر گیاهی بسیار مناسب برای کاشت در زمانی است که کشور ما بیشتر از همیشه درگیر مسائل کم آبی و زیست محیطی است.
اگر در هنگام کاشت بارش باران به اندازه کافی صورت بگیرد دیگر نیاز به آبیاری چندانی ندارد و با همین مقدار آب به خوبی رشد خواهد کرد. زمانی که برگ های بیرون از خاک گیاه موسیر تغییر رنگ داده و به رنگ زرد در می آیند کم کم زمان آن می رسد که محصول برداشت شود.
در زمان برداشت غده و بوته موسیر را از زمین خارج می کنند. سپس غده ها یا همان پیازچه را تا یک مدت که معمولاً تا دو هفته در نظر گرفته می شود در مزرعه در معرض آفتاب قرار می‌ دهند تا رطوبت آن کمی گرفته شود و برای نگهداری مناسب تر شود.

خرید موسیر خشک

امتیاز
5٫0
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
گروه کشاورزی سودا سه پیاز
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120954655
آدرس کانال: tejaratmosir@
شماره ثابت شرکت: 02537767709
پست الکترونیکی:abolfazlkarimi4mb@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش موسیر خشک و تازه

فروش موسیر خشک و تازه با ارزانترین قیمت

فروش موسیر خشک و تازه با ارزانترین قیمت از طریق مجموعه بازار موسیر ایران در …

سیر و موسیر
کانال موسیر ایران کانال سیر ایران